Konkrētu zemes izmantošanas un apsaimniekošanas risinājumu ieviešana un ieviešanas novērtēšana
Izstrādātais EPP ietvars uzsver nepieciešamību noteikt un novērtēt ekosistēmas un to pakalpojumus, lēmuma pieņemšanā iesaistīt ieinteresētās puses, apkopot nepieciešamo informāciju un datus jau no paša attīstības plānošanas procesa sākuma, kā arī to, ka lēmumu pieņemšanā būtiski ir koncentrēties uz novērtētajām EP vērtībām.
Galvenais uzraudzības soļa uzdevums ir izvērtēt vai ieviestais zemes izmantošanas vai apsaimniekošanas risinājums ir atbilstošs sākotnēji izvirzītajam mērķim.
Konkrētu zemes izmantošanas un apsaimniekošanas risinājumu ieviešana un ieviešanas novērtēšana izstrādātā ietvara kontekstā skatāma
Izmantojot EPP teritoriju attīstības plānošanas procesā būtiski ir ņemt vērā plānošanas dokumentu mērķi un laika posmu, kādam konkrētais dokuments ir paredzēts.
EPP ieviešanā izmanto vispārīgo attīstības plānošanas sistēmas pieeju un veic
Dokumenta darbības laika posms ļauj
Sākotnējo ietekmes izvērtējumu veic EPP pirmajos soļos.
Ja dokuments plānots vidējam termiņam (līdz septiņiem gadiem), tad iesaka veikt starpposma ietekmes izvērtējumu ne vēlāk kā divus gadus līdz dokumenta darbības termiņa beigām.
Ja dokumenta darbības laikā netiek pieņemts lēmums par vidēja termiņa attīstības plānošanas dokumenta izstrādes nepieciešamību nākamajam plānošanas periodam, tad ne vēlāk kā divus gadus pēc dokumenta darbības termiņa beigām iesaka veikt gala ietekmes izvērtējumu.
Tomēr, lai arī pieņemtais lēmums balstīts uz detālu teritorijas, ekosistēmu un to sniegto pakalpojumu izvērtējumu, nepieciešams ilgtermiņā novērot
Projekta ietvaros veikts gan ekosistēmu pakalpojumu monitorings, novērtējot īstenoto pasākumu efektivitāti, gan sociāli ekonomiskais novērtējums, analizējot teritorijas apmeklētāju novērtējumu pēc projekta ietvaros izveidotā Dabas dizaina parka.
Ar projekta ietvaros veikto monitoringu iespējams iepazīties Projekta interneta vietnē.